MIRKA SLÁMOVÁ - homeopatická poradna

BACHOVY ESENCEJako výborný doplněk k homeopatické léčbě často používám BACHOVY ESENCE.

Jsou připraveny z divoce rostoucích rostlin vyššího řádu, které vybral a definoval anglický lékař EDWARD BACH. Mají VIBRACE, KTERÉ ODPOVÍDAJÍ LIDSKÝM POCITŮM A EMOCÍM. Esence z těchto rostlin je schopna špatnou emoční vibraci jedince nalézt a napravit a vnést tak do života emoční harmonii.

Je definováno 38 základních emocionálních stavů a k nim přiřazených 38 odpovídajících esencí.

Bachovy esence působí výhradně na emocionální úrovni.

Princip působení esencí:

Každá myšlenka vzbudí emoci. Každá emoce začne působit svou informací a nábojem na naše buňky. Je dokázáno, že buňka se chová podle toho, jaká emoce na ni působí. Když jsou negativní myšlenky a následné emoce jen ojedinělými, nic zvláštního se nestane. Pokud jde ovšem o delší naladění, je tím náš systém již ovlivněn a může se projevit porucha jeho funkce. To je stav, který se zatím nedá změřit, ale my ho cítíme jako nepohodu. Pokud se již začneme cítit špatně, vznikají postupně další negativní emoce, které přinášejí rozladění a další negativní myšlenky. Jakmile tento proces běží delší dobu, může vést k poruchám na fyzické úrovni, tedy nemocem. Toto již klasická medicína dokáže detekovat.

Podáním vhodné Bachovy esence můžeme tento nezdravý cyklus přerušit a narušenou harmonii napravit. Emoční postoj člověka na negativní myšlenku se změní, emoce již nebude tolik negativní a tím nebude negativně ovlivňovat organismus.

Příklad výkladu a popisu esence

MUSTARD (hořčice polní)

SKLON KE SMUTKU, ZÁRMUTKU A ZOUFALSTVÍ, PESIMISMUS, LEHKÁ DEPRESE. MRAK NA DUŠI, KTERÝ PŘIJDE, ZAKRYJE SLUNCE A ZASE ODPLUJE. TÍHA BEZ ZJEVNÉ PŘÍČINY, VÝKYVY NÁLAD, BEZDŮVODNÉ DEPRESE, KTERÉ PŘIJDOU A ZASE ZMIZÍ. NA JEDINCE PADNE TÍHA SVĚTA, PESIMISMUS. HLUBOKÝ SMUTEK MŮŽE STŘÍDAT VELKÝ OPTIMISMUS.

Takový člověk každého odmítá, touží být ve svém smutku, být v tom sám, izolovaný, s pocitem, že mu nikdo nerozumí, nikdo nechápe. Je tak odtržen od dění kolem. Přitom tu není reálný důvod. Snad takový, že člověk má spoustu neřešených problémů, které se hromadí a padají na něho. Je to nejlehčí stav endogenní deprese ( deprese bez příčiny). Z tohoto stavu se neumí člověk dostat logickými argumenty. Má práci, partnera, šťastnou rodinu, tak proč smutní? Bohužel, v tomto stavu svoji vnitřní hodnotu nevidí, v tom okamžiku je všechno špatně. Tento stav ale netrvá stále, přejde a vše je zase v pořádku.

Esence Mustard pomůže pochopit situaci a vrátit vyrovnanost a radost.

Tato esence otevírá cestu z temné zimy do jarního světla.

Příprava a užívání esencí:

Pečlivě vybrané esence dle emočního nastavení jedince jsou nakapány do lahvičky s vodou a trochou alkoholu.

Doporučené užívání je 4x denně 4 kapky přímo do úst.

V některých situacích lze esenci samotnou či kapky z ní připravené nakapat do nápoje a celý den ho popíjet.